KECAL 3 – 2. část

image_pdfimage_print

Desku s tlačítky a hlavní desku jsem osadil konektory, aby bylo možné desky snadno rozpojit při oživování v případě chyby.

Po osazení všech součástek (bez vložených IO) jsem po připojení napájení zkotroloval, zda pracuje stabilizátor 5V a zda je příslušné napětí na správných vývodech objímek  IO. Po vložení IO jsem otestoval funkce zařízení – viz následující krátké video. 

Všechny funkce, tj. nahrávání, přehrávání s opakováním, atd. pracovali bez problému na první zapojení u obou zařízení. Samozřejmě bylo potřeba nastavit úrovně hlasitosti přehrávání, pípnutí na konci výzvy a úroveň mikrofonu. Musím vyslovit poděkování autorovi za bezchybný návrh DPS.

Po oživení nastal čas pořešit nějakou skříňku a vzhled čelního a zadního panelu. Nejprve jsem chtěl vhodnou skříňku koupit. Po delším hledání jsem se nakonec  rozhodl skříňku vyrobit spřátelenými a vlastními silami. Potřebný materiál jsem našel ve svých zásobách.  Panely, horní a spodní kryt je zhotoven z ocelového plechu tloušťky  0,9 mm. Bočnice jsou z hliníkového profilu. Návrh skříňky, panelů a štítků s popisy, jsem udělal v SW FrontDesigner 3.0. Pro štítky s popisky jsem použil samolepíc papíru a průhledné samolepící fólii. Popisky jsem vytiskl na samolepící papír inkoustovou tiskárnou. Na tento podklad jsem nalepil průhlednou samolepící foli a otvory jsem vysekl výsečníkem – viz obr. 1. Štítky jsem následně nalepil na panely s otvory, nastříkané základní barvou.

obr. 1

20150414_181624 Přední panel - popisy

Výsledek je vidět na obr. 2 – 3

obr. 2

20150418_221432 Pohled - přední panel

obr.3

20150418_221806 Pohled - zadní panel

Samolepící papír, na který jsou natisknuté popisky, může být samozřejmě barevný. Na obr. 4 je pak celkový pohled do skříňky před dokončením zapojení.

obr. 4

20150418_221253 Montáž do skříňky