Akce Hvězdárna Josefa Sienela

image_pdfimage_print

Vážení  radioamatéři,

rozhodli jsme se, že podpoříme naše přátele ze spolku Hvězdárna Olomouc u příležitosti 60. výročí otevření Hvězdárny Josefa Sienela v Lošově.Toto výročí bude 14.7.2017. Naše podpora spočívá v tom, že jsme požádali o zvláštní značku OL60SIENEL, která nám byla přidělena s platností od 10.7. do 23.7.2017 a po tuto dobu se budeme snažit navazovat spojení na všech pásmech, které budeme mít k dispozici. Tímto způsobem chceme zvětšit zájem a povědomí o hvězdárně v Lošově, astronomii a podpořit spolek Hvězdárna Olomouc.

Součástí žádosti jsou 3 QTH a to:
1. Hvězdárna Josefa Sienela, Olomouc-Lošov, Loc: JN89QO
2. QTH OK2PYD Loc: JN89QN
3. QTH OK2KYJ Loc: JN89QQ

Z těchto QTH můžeme vést provoz pod zvláštní značkou OL60SIENEL v uvedeném termínu. Cílem je dosáhnout co nejvíce spojení a všem zúčastněným  rozeslat speciální QSL. 

Rozhodli jsme se také, že do této akce zapojíme, pokud budou mít zájem, další radioamatéry. Požádali jsme proto o účast kolegy s radioklubu OK2KYJ, kteří účast potvrdili. Chceme okruh zúčastněných radioamatérů ještě rozšířit, proto oslovíme případné další zájemce.

Nyní je třeba sestavit itinerář odkud, kdy a kdo se účastní provozu a připravit informaci o této akci pro radioamatérské servery.

Naše představa je tato:

1. Zájemce pošle mail na adresu radioklub@ok2oha.cz. V mailu uvede v předmětu SIENEL,v textu svoje jméno, značku, kontakt (tel.).  Následně se s ním spojí Tonda OK2WPA  a dohodnou se podrobnosti a podmínky účasti. Účastnit se samozřejmě může radioklub, důležité je uvést kontakt na osobu, která se o podmínky účasti postará.

2. O spojeních je třeba vést deník v elektronické podobě, nejlépe Atalanta Locator. Soubory ve formátu ADIF pak zaslat na uvedenou mail adresu.

V příloze zasílám formulář harmonogramu, který bude sloužít pro přehled, co je již obsazeno a co je volné. Prosím všechny členy OK2OHA, také kolegy z OK2KYJ (kteří se akce zúčastní), aby obratem poslali mail na uvedenou adresu, která pásma a v jakém termínu chtějí obsadit. V následujících dnech bude formulář vyvěšen na našich stránkách (odkaz přímo na formulář zašlu), bude neustále aktualizován a bude poskytovat informaci o stavu. Takže k zamluvení pásma je vždy nutné poslat požadavek mailem. Kdo bude rychlejší, dostane přednost. Na stránce se pak dozví výsledek. To samozřejmě platí i pro další zájemce. 

Podrobnosti o historii Hvězdárny Josefa Sienela najdete na tomto odkazu: http://hvezdarna.olomouc.cz/index1.php/losov-historie/

Otázky a odpovědi

1) Může být značka na více pásmech současně?…………Ano může
2) Pokud CW, stačí jen RST?…………Ano, ale řídil bych se tím, co je třeba         zapsat do deníku.
3) Je možno značku použít v daných časech i v závodním provozu? Od               malých CW závodů trvajících 30 až 60 minut po velké (až 48 hodin).. Ano
4) Jaké druhy provozu? WSJT, CW, fone?…Jakékoliv druhy provozu povolené     pro radioamatérský provoz
5) Je možno kratší časový úsek?….Určitě ano. Tabulka slouží jen pro orientaci,     kdo má v daném čase zamluvené pásmo. Určitě se půjde domluvit na
    změnách.
6) Je možno i z jiného QTH? Prostějov či jinde?….Mělo by to být z QTH,
    která jsou schválená v povolení pro značku.
7) Co potřebujeme při spojení od protistrany?…..Pokud je to závod, tak je
    třeba se řídit pravidly závodu. Jestliže je to normální spojení je potřeba jen
    report. Co je však potřebné v každém případě zjistit, jakým způsobem
    poslat QSL lístek (přímo, přes manažera, atd.).
S pozdravem
 
73! Tonda OK2WPA
Kontakt: tel: 602 743 495; mail: radioklub@ok2oha.cz